Normaal plaats ik hier random foodfoto’s van een halve maand aan gerechten. Omdat er regelmatig wel eens vraag is naar wat ik zoal meeneem naar het werk, heb ik besloten het deze week eens anders te doen. Wat eet ik gedurende de middag als lunch? 7 dagen, 7 gerechten!
Maandag was ik tijdens de middag met mama in het ziekenhuis! Daarna eten we de pannenkoeken op die Eliot voor de 20 km door Brussel had gebakken. Ze zijn niet zoet, dus ik eet ze met kaas en ham ertussen. Lekker!
Dinsdagmiddag is het lekker weer en eten ik salade met kippenfilet, een halve avocado en een dressing met veel olijfolie! Ik heb onder andere als tip gekregen dat mijn gewrichtspijn afkomstig kan zijn van te weinig goede vetten… Even dat tekortje wegwerken!
De dag erna aardappeltjes met pompoen, gebakken champignons en falafel en mousse van avocado en appel, gemaakt in onze soupmaker. Wat een aanwinst!
De leftovers gooi ik de dag erna doorheen mijn salade met extra falafelballetjes en noten en uiteraard weer een goede scheut olijfolie!
De dag erna hou ik een makreelfeestje op het terras. Lekker!
Avocado, volkoren pasta, groentjes… En weer energie om de rest van de namiddag door te komen!
De laatste dag zet ik een frittata van courgette & gehakt op tafel, gemaakt van leftovers uit onze koelkast en eitjes uit de tuin van mama en papa. Ook lekker!
Zouden jullie dit soort fooddiaries vaker willen zien? Laat het me hieronder weten!
Jaaa! Ik kan altijd inspiratie gebruiken voor lekkere lunches!
LikeLike
Hetzelfde! 😀
LikeLike